אריזות קרטון

מאפיינים מרכזיים של אריזות קרטון

כאשר אנחנו רוצים לארוז דבר מה, אנחנו רוצים למצוא את האריזה המתאימה לאריזה של אותו דבר ספציפי. האריזה המתאימה היא פונקציה של משקל אותו חפץ שאנחנו רוצים לארוז, של מטרת האריזה לאחסנה או משלוח, של גודל החפץ שאנחנו רוצים לארוז וכדומה. עבור כל חפץ מתאימה אריזה שונה, ושימוש באריזה הלא נכונה יכולה לגרום נזק משמעותי לחפץ. כך למשל, אריזה של ספר קשיח צריכה להיות שונה מאשר אריזה של סט כוסות זכוכית. אריזה של מחשב רגיש ושביר, צריכה להיות שונה מאריזה של כלי עבודה כבדים ומפוזרים. אמצעי האריזה הטוב ביותר והפופולארי ביותר הוא קרטון, ועל מנת להתאים את האריזה המתאימה, צריך להכיר את הסוגים השונים של אריזות קרטון.

 

התאמה של גודל וחוזק האריזה, לחפץ הנארז

אריזת קרטון היא למעשה לוח קרטון המקופל ומודבק בצורה כזאת שיוצרת קופסה הניתנת לסגירה. הקרטון עשוי שכבות של נייר המסודרות בצורה מאוד ספציפית על מנת ליצור את העובי והחוזק המתאימים לאריזה. ישנן אריזות קרטון שיכולות להחזיק בתוכן חפצים כבדים של ממש, בעוד אריזות כאלה שמיועדות לאריזת תכשיטים קטנים או חפצים קלים וזעירים. התאמת האריזה מתבצעת על ידי חישובי גודל וחישובי משקל של החפץ הנארז. ככל שהמשקל גדול יותר אנחנו נחפש אריזה עבה וחזקה יותר, וככל שהחפץ גדול יותר אנחנו נחפש אריזה גדולה יותר המתאימה לגודל.

 

מגוון רחב ועשיר של אריזות

שימוש באריזה קטנה מדי או גדולה מדי, עלולה לגרום לנזק משמעותי לחפץ הנארז, מאחר והיא חושפת אותו למכות מהסביבה החיצונית מצד אחד, או לטלטולים וחוסר יציבות בתוך האריזה מצד שני. שימוש בקרטון שאינו בעובי המתאים עלול לגרום לקריעת האריזה מכובד משקל החפץ, ולנפילתו מהאריזה. מסתבר שהנושא של אריזות קרטון הוא נושא מדעי לחלוטין, ורמת הפיתוח בתחום זה היא גבוהה למדי. מאז הומצאה קופסת הקרטון, עבר התחום פיתוח נרחב, וכיום אפשר למצוא אריזותממגוון רחב של סוגים, עוביים וגדלים, ואף ניתן להשתמש באריזות מותאמות אישית, בין שמדובר באריזות מלבניות רגילות, אריזות עגולות, אריזות עם סגירה מיוחדת וכדומה.

 

מי שקרא את המאמר התעניין גם בבדי כריכה