ציוד כריכה

כל משרד ועסק אשר מכבדים את עצמם מחזיקים ברשותם ציוד כריכה. ציוד כריכה הוא פריט הכרחי על מנת ליצור חוברות וספרים, לאגד דפים רבים ביחד בצורה אסתטית ויפה, שתאפשר קריאה קלה ופשוטה, מבלי שהדפים יתפזרו לכל עבר.

 

כריכת ספירלות

אחת הדרכים הפופולריות, הנוחות והאסתטיות ביותר לכריכה היא כריכת ספירלות. באופן זה, הדפים מחוררים בשוליים הימניות, ונכנסים לתוך ספירלת פלסטיק, אשר סוגרת אותם והופכת אותם מערימת דפים, לחוברת נעימה לקריאה, שמונעת מדפים להתפזר לכל עבר. הספירלות עצמן מגיעות במגוון צבעים, כך שאתם יכולים לבחור איזה מראה אתם מעוניינים לשוות לחוברת שלכם – צבעוני ושמח או לבן קלאסי. הכל תלוי בייעודה של החוברת שאתם בוחרים ליצור.

 

כריכה בסרט

סוג כריכה נוסף אשר קיים ומאפשר גם כן ליצור חוברות עבות כרס נעימות לקריאה ומסודרות הוא כריכה בסרט. באופן זה, מוכנס סרט לחורים המנוקבים בדפים, והוא קושר את הדפים ומאגד אותם יחדיו. סוג כריכה זה מתאים לכל כמות דפים, והסרטים מגיעים במגוון צבעים, בהתאם למראה שאותו אתם מעוניינים ליצור.

 

כריכת סרט דבק

שיטה נוספת של כריכה הינה כריכה בסרט דבק. בשיטה זו, הכורך משתמש בסרט של דבק מיוחד, ונועל אותו על הדפים משני הצדדים. ניתן להדפיס על הכריכה הקדמית, וליצור חוברת יפה ואסתטית, אשר תבטיח שימוש קל ונוח. כריכות אלה מתאימות במיוחד לחברות עסקיות ולחוברות לממסדים.

 

כריכה קשה או כריכה רכה?

מלבד השיטה בה תבחרו ליצור את החוברת שלכם והאופן בה מאוגדים הדפים הרבים יחדיו, יש חשיבות כאשר בוחרים ציוד כריכה גם לכריכה החיצונית – זו יכולה להיות כריכה רכה או כריכה קשה.

כריכה רכה היא כריכה המתבצעת על פי רוב לספרים או חוברות בעלי מספר רב של עמודים. בשיטה זו, דבק חם נמרח בקצוות החוברת, והכריכה מודבקת מעל. בכריכה מסוג זה, ניתן להדפיס על הכריכה החיצונית, והיא יוצרת חוברת שאיננה כבדה.

כריכה קשה הינה שיטה בה ניתן להצמיד את הכריכה ללא שימוש בדבק חם. כריכה זו מגיעה במספר גדלים, והיא שומרת טוב יותר על הדפים שבתוכה.

 

את כל סוגי כריכות וציוד כריכה תוכלו למצוא במלניר סחר

 

מי שקרא את המאמר התעניין גם בדבקים חמים

תקראו גם על אריזות קרטון