עור סינטטי

העולם שלנו הולך לקראת מגמה של צמצום הפגיעה בטבע ושימוש במשאבי טבע בלתי מתכלים. אנחנו מבינים כיום שפגיעה בטבע משמעה פגיעה באדם, שהוא, מה לעשות, חלק בלתי נפרד ממחזור החיים בטבע. במסגרת המגמה הזו יותר ויותר אנשים צורכים אנרגיה ירוקה, מבזבזים פחות חשמל ומים וגם צורכים פחות. לא רק הצעדים הללו נעשים במסגרת המגמה הירוקה והחשובה כל כך, אלא גם צרכנות נבונה שעושה בחירה בין מוצרים שונים על פי הרכיבים שמהם הם עשויים.

יומרנות?
אם בעבר כולנו העדפנו נעליים, חגורות ותיקים שעשויים מעור הרי שכיום המגמה הזו הולכת לקראת שינוי. הפרוות שהיו בעבר סמל למעמד כלכלי ויוקרה הופכות כיום מוקצות מחמת מיאוס. האדם מבי כיום שאין סיבה שבעל חיים כלשהו ישלם בחייו לטובת הפקת אביזר אופנתי כזה או אחר ובשל כך יותר ויותר מעצבים וחנויות יוקרה בוחרים כיום לעצב את בגדיהם ממה שנקרא עור סינטטי. עור סינטטי היה מקושר עד לא מזמן לבינוניות, חיקוי זול ולמשהו שמתיימר להיראות יקר בעודו זול ואפילו עור משוחזר.

שינוי אקולוגי
השינוי האקולוגי שעובר על העולם הביא אתו את ההכרה כי עור סינטטי אינו מילה גסה. האדם הפנים את ההבנה שאין צורך שתנין ימות כדי לבל תיק אופנית, וכיום את אותה תוצאה ניתן לקבל מבליע שבעל חיים ישלם על כך בחייו. המחיר נמוך יורת, המראה הוא אותו מראה והאיכות של המוצרים הללו כיום היא גבוהה למדי. עור סינטטי הוא למעשה בד שלא מיותר על ידי שימוש בסיבים שמקורם מן החי. הבד הסינטטי הנפוץ והמוכר ביותר הוא הניילון וכיום חברות רבות עושות שימוש בעור הסינטטי כאידיאל שעומד מאחוריו רציונל אקולוגי מובהק.

הצרכנים
הצרכנים מבינים את הטרנד הזה ונראה כי כיום יש יותר ויותר ביקוש למוצרי עור סינטטי על חשבון מוצרי עור שמקורו בחי. ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט מגנים ומחרימים את השימוש בבעלי חיים לייצור פרוות ומוצרי אופנה ונראה כי הצרכנים מקבלים את התופעה הזו. בדרך זו מוצר שהיה עד לא מזמן שם נרדף לבינוניות ולדבר זול ועממי הפך באחרונה למודל למודעות לאחר, משירה על הטבע ועל בעלי החיים ולהליכה לקראת עתיד טוב יותר.

במלניר תוכלו למצוא בדי כריכה.

 

מי שקרא את המאמר התעניין גם בכריכה איכותית

תקראו גם על קרטון אפור